fbpx

 

Παρασκευή 27/3

 

10:00 - 11:00

Πάρε το Smartphone, το Tablet ή το Laptop σου κι έλα: Ανάπτυξη συναισθηματικής νοημοσύνης μέσα από την ψηφιακή αφήγηση Επιμέλεια: Ρόδω Πυροβολάκη, Εκπαιδευτικός Αγγλικής Γλώσσας, M.A., Μ.Ed, Msc, Διευθύντρια Δ.ΙΕΚ Αχαρνών &
Δρ. Θωμαϊτσα Θεοδωρακοπούλου, M.A., Msc, εκπαιδεύτρια στο
Δ.ΙΕΚ Αχαρνών.
Παρουσίαση: Σπουδάστριες της ειδικότητας «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων» του Δ.ΙΕΚ Αχαρνών

11:00 - 12:00

Τα παιχνίδια προτύπων (role-model games) ως εργαλείο ενθάρρυνσης και ένταξης νέων από ευάλωτες ή μη ομάδες

Challedu

12:00 - 13:00

Πώς μαθαίνουμε χρησιμοποιώντας μόνο το παιχνίδι και το σώμα; Κατερίνα Μπάστα, Παιχνιδόσωμα

13:00 - 14:00

Παρουσίαση μεθόδων ανάλυσης που χρησιμοποιούνται στις εθνικές ομάδες ποδοσφαίρου, Super League και Champions League Institute of Sports Analysis

14:00 - 15:00

Εσύ ξέρεις τί είναι το «τσιμπιτό» - pinching στην αγγειοπλαστική; Κεραμικές Μορφές

15:00 - 16:00

Ποια είναι η τεχνική που θα σας λύσει τα χέρια στην περιποίηση νυχιών; Η νέα τεχνική no filing χωρίς λιμάρισμα ανατρέπει όλα όσα γνωρίζαμε By the expert Nancy Paltoglou

16:00 - 17:00

Live εκτύπωση αντικειμένων από πλαστικό αλλά και με υλικά μαγειρικής - ζαχαροπλαστικής! Δημήτρης Κυριακός, Πρόεδρος Ε.Π.Ε. / Διευθυντής ΔΙΕΚ Αιγάλεω, Μάριος Παπαδόπουλος : Γ.Δ. Ε.Π.Ε. / Καθηγητής ΔΙΕΚ Αιγάλεω, Κωνσταντίνος Κώτσης : Τεχνικός Η/Υ / ΔΙΕΚ Αιγάλεω

 
Σάββατο 28/3

 

11:00 - 12:00

Skyros Project

Κωνσταντίνα Σκαναβή, Καθηγήτρια Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής και Επικοινωνίας Τμήμα Δημόσιας και Κοινοτικής Υγείας, από τη Σχολή Δημόσιας Υγείας του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής

Κυριάκος Αντωνόπουλος, Πρόεδρος Λιμενικού Ταμείου Σκύρου

12:00 - 13:00

Έχεις απορίες στον τομέα της Ρομποτικής; Έλα να τις λύσουμε μαζί!

Διάνα Βουτυράκου, νικήτρια σε παγκόσμιους διαγωνισμούς ρομποτικής, ερευνήτρια στον κλάδο του STEM και ιδρύτρια της MKO Unique Minds

13:00 - 14:00

Εκπαιδευτική Ρομποτική στην πράξη: Πώς λειτουργούν τα ρομπότ LEO και Poseidon; Έλα στο My Gap-Feel&Fill Festival και θα το μάθεις!

Ελληνική Ομάδα Ρομποτικής “FIRST GLOBAL Challenge Team Greece”

14:00 - 15:00

Τι είναι τα Boomwhackers; Πώς μπορώ να παίξω μουσική με αυτά; Έφη Μπαχτσεβάνα, Μουσικός

15:00 - 16:00

Πως μπορώ να γίνω ηθοποιός; Στράτος Τζώρτζογλου, Ηθοποιός

16:00 - 17:00

Τι γνωρίζεις για την αστρολογία; Η κα Λίτσα Πατέρα είναι στο My Gap-Feel & Fill Festival και θα σε βοηθήσει στις απορίες σου Λίτσα Πατέρα, πιστοποιημένη αστρολόγος από τη Mayo School of Astrology, συνεργάτης τηλεοπτικών εκπομπών και διευθύντρια του περιοδικού Αστρολόγος

17:00 - 17:45

Έλα να βιώσεις το παιχνίδι ως μέσο μάθησης, ευαισθητοποίησης και ένταξης Challedu

17:45 - 18:00

Βραβεία - Τιμητικές Διακρίσεις

  

Φόρμες Συμμετοχής

Education Festival 2016

Το Φεστιβάλ
Η Έκθεση
Οι Πληροφορίες
Η Δήλωση Συμμετοχής
Η Λίστα Εκθετών
Το Συνέδριο
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Αλεβίζος Στέφανος
Αντωνοπούλου Πολυξένη
Γάκη Ερµίνα
Γκρίμπα Ελευθερία
Δεδούλη Μαρίνα
Ζαραφόπουλος Δημήτρης Σ.
Καλέντζης Αντώνιος
Κοτσιαφίτου Αναστασία
Κούτσικος Κώστας
Κουτσοπέτρος Χαράλαμπος
Κρέμερ Ίρις
Κωστάκης Σπύρος
Λαγουμίδη Μαριάννα
Λαγουμίδου Ιωάννα
Λιανός Πάρης
Μαστοράκη Έλενα
Μεταξά Ζωή
Μοναχός Δημήτρης
Μπουλούγαρη Κατερίνα
Παπαδόπουλος Γιάννης
Παπαναστασίου Φώτης
Παπανδρέου Αλέξανδρος
Σιγάλα Αγάπη
Σιγάλας Μιχάλης
Σπυριδάκη Αργυρώ
Σταθόπουλος Νίκος Β.
Στεφανή Χριστίνα
Τολιάς Δημήτριος
Τσάτσος Θεόδωρος
Τσούνης Χρήστος
Φούντα Θεοδώρα
Χαριτοπούλου Μαρία
Τα Workshop
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Αλειφέρης Ηλίας
Αντωνακάκη Μαριάννα
Γάκη Ερµίνα
Γεωργαλά Μαρία
Γεωργίου Ελισάβετ
Γιαννακοπούλου Βάσια
Γκρίμπα Ελευθερία
Δεδούλη Μαρίνα
Ευθυμιάδου Αλεξάνδρα Γ.
Καραγγελή Μαρία
Κεφάλα Ιζαμπέλλα
Μπακόπουλος Νίκος
Μπαλόγλου Ίρις
Ορφανού Ελένη
Παπανδρέου Αλέξανδρος
Σκαναβή Εύα
Σκουλάκη Μαρία
Τζιάσιου Ευαγγελία
Φόρος Νίκος
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Η Κριτική Επιτροπή
Γκρίμπα Ελευθερία
Θεοφανίδου Κατερίνα
Κοκκίνου Κωνσταντίνα
Μπουλούγαρη Κατερίνα
Τζαμαρέλος Γεράσιμος
Η Δήλωση Συμμετοχής
Γιατί να γίνω χορηγός
Προτάσεις Χορηγίας
Οι Χορηγοί
Τα Δρώμενα
Η Τοποθεσία
Ο Διοργανωτής

Education Festival 2017

Το Φεστιβάλ
Η Έκθεση
Οι Πληροφορίες
Η Λίστα Εκθετών
Η Δήλωση Συμμετοχής
Το Συνέδριο
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Αδριανουπολίτης Κωνσταντίνος
Grammenou Gaby
Γεωργούλης Θανάσης
Γρηγορίου Μαρία
Δημόπουλος Κώστας
Δρ. Δερπάνης Δημήτριος
Δρ. Ράγγα Μυρτώ-Μαρία
Δρ. Χρηστάκης Μιχάλης
Θαλασσοχώρη Χριστοδούλη
Καταφυγιώτης Σπήλιος
Κεφαλάς Μάνος
Κοϊνάκης Γιώργος
Κοντοπάνος Αλέξανδρος
Κοσμίδης Μιχάλης
Κουγεντάκος Ανδρέας
Κρύπας Θωμάς
Κτενίδης Παναγιώτης
Λυμπεράκη Αιμιλία
Μακρυπλίδης Νίκος
Μαρκάκης Ιάσονας
Μάρκος Τριαντάφυλλος
Μιστριώτης Νίκος
Μιχαηλίδης Δημήτρης
Μοναχός Δημήτρης
Μπεθάνη Κωνσταντίνα
Μπουραντάς Δημήτρης
Οικονομίδη Ελπίδα
Οικονόμου Βασίλης
Παπαδάκης Κωνσταντίνος
Παρχαρίδης Γιάννης
Πατσέλης Νίκος
Πάττας Στράτος
Παυλάκου Τζένη
Πεφάνης Δημήτρης
Πολίτης Δημήτρης
Ραμαντζάς Δημήτρης
Σταθόπουλος Νίκος B.
Στρατής Κώστας
Τεντολούρη Φωτεινή
Τσιλιβής Βασίλης
Φιλανδριανού Αλίκη
Φούντα Θεοδώρα
Φυντάνης Δημήτρης
Χριστοδούλου Εμμανουέλλα
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Workshop
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Αθανασόπουλος Ιωάννης
Αϊβαζίδης Βασίλης
Αντωνακάκη Μαριάννα
Αραπάκης Λευτέρης
Βασιλάκου Ευαγγελία
Γάκη Ερμίνα
Γαλάζιος Κωνσταντίνος
Γεωργαλά Μαρία
Γιαννακοπούλου Βάσια
Γραμματίκα Μαρία
Δρ. Καραθάνος Γιώργος
Δρ. Κουλουμπή Ελένη
Ευθυμιάδου Αλεξάνδρα
Θανοπούλου Τζίνα
Καγιαβή Μαρία
Κατσούλας Στάθης
Κυρικάκη Έφη
Λαγουμίδη Μαριάννα
Μαστοράκος Στέλιος
Μολφέτας Μάριος
Παπαναστασίου Ιωσήφ
Παπανδρέου Αλέξανδρος
Παπαργύρης Γιάννης
Πατσέλης Νίκος
Παφιώλη Μαρία
Σκαναβή Εύα
Σταθόπουλος Νίκος B.
Τρικοίλης Γιάννης
Τσιαμαντά Γεωργία
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Η Δήλωση Συμμετοχής

Εγγραφή στο newsletter

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης